Інтернет телебачення www.torrent-tv.ru Більше 400 каналів російсько-українських каналів, також канали Full HD якості . Відмінна якість зображення. Супутникова антена непотрібна. Достатньо підключити ноутбук чи компютер до великого телевізора . Із сайту поданого нище скачуємо програвач та і інсталюємо.
Каталог веб ресурсів Тернопільщини Rambler's Top100 Громадсько-інформаційний ресурс Місто Монастириська Lemky.com Украинский
портАл Украина онлайн Ведическое Информационное Агентство Мидгард-ИНФО
Первое торрент телевидение
Сайт - дошка оголошень і не тільки.Немає кращого міста ніж наш Чортків.Для вас море спілкування та безліч корисної інформаціі(останні новини,погода,приватні оголошення мешканців Чорткова та району.Ми раді працювати для вашого задоволення.Сайт постійно оновлюється.Ми прислухаємось до наших відвідувачів.
Меню сайту
Привіт Гість ми дуже раді що Ви відвідали наш портал

Сообщения:

Група:
Гості
Час:08:31

Гість,ми раді Вас бачити.Будь-ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь на сайті!


Вирвані з коренем.
Фільм про переселення лемків





Переселення Лемків

  Переселення лемків з карпатської батьківщини відбувалося у 1944-1946 рр. на основі угоди між урядами Польщі та СРСР від 8 вересня 1944 р. про взаємний обмін населенням.

Поляки з території України були добровільно преселені до Польщі, тоді як українці, росіяни та русини, що мешкали в кордонах повоєнної Польщі переселялися до радянської України. На території *Лемківщини діяли чотири комісії з переселення (евакуації), у містах Сянок, Ясло, Ґорліце і Новий Сонч.

Процес переселення, що відбувався від листопада 1944 р. по вересень 1946 р. здійснювався при допомозі польського війська. Певна частино *русофільськи орієнтованих лемків підртимувала план переселення, як і ті особи, що втратили власність в результаті війни.

Переселення заохочувалося місцевими комуністами та радянськими емісарами. Більшість лемків, однак, залишили свої домівки у результаті залякування з боку польських властей, військових та терористів. Лемківські активісти української орієнтації та *Українська повстанська армія (УПА) опиралися цій, на їхню думку, насильній депортації.

Переселенцям дозволялося брати з собою до 2 тонн вантажу на родину, що було нереальним, зважаючи на брак транспортних засобів. На 1946 р. коли переселення припинилося бл. 100 тис. лемків (60-80 % загальної кількості на той час) було переселено, в основному до західної України (Львівська, Тернопільска, Івано-Франківська області).

Лемків, що залишилися на батьківщині було переселено наступного року до різних регіонів Польщі в результаті операції *"Вісла".





19.03.2024
Погода в Україні
Погода в Україні
Погода в Україні
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Polyglot
Каталог веб ресурсів Тернопільщини Rambler's Top100 Громадсько-інформаційний ресурс Місто Монастириська Lemky.com Украинский
портАл Украина онлайн Ведическое Информационное Агентство Мидгард-ИНФО