На Тернопільщині наш односельчанин допоміг врятувати життя дитини.
Уночі на станції швидкої і невідкладної допомоги Бучача Тернопільської області прозвучав дзвінок
із села Дуліби про те, що у 6-місячного Дмитрика Кріля гострий припадок астми.
У село відразу виїхала карета невідкладної допомоги.
Село Дуліби розташоване за 20 кілометрів від районного центру на лівому березі ріки Стрипа, і налічує близько 800 мешканців.
Цього разу у дорозі трапилось найгірше: доїхати до місця виклику медики не змогли.
Карета "швидкої” опинилась у сніговому полоні.
Здавалося, допомоги лікарям чекати немає звідки. І життя піврічної дитини опинилось під загрозою. Відлік пішов буквально на десятки хвилин.
Про це повідомляє Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України.
Микола Львівський. Фото з архіву Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України
І невідомо як би склалася ситуація і чи не потрібно було б за кілька годин рятувати життя вже самих медичних працівників, якби їм на допомогу не прийшов військовослужбовець 114-ї Івано-Франківської бригади тактичної авіації старший солдат військової служби за контрактом Микола Львівський. Його, як досвідченого тракториста-машиніста бульдозера аеродромно-технічної роти було скеровано до сусідньої області для надання допомоги у подоланні наслідків снігопаду. І вже кілька тижнів цей солдат сумлінно виконував свої обов’язки керуючи потужною таскладною військовою машиною ІМР-2М (інженерна машина розгороджувальна), розчищаючи складні ділянки доріг.
І хоч на вулиці була ніч, Микола Львівський сів за важелі своєї машини і вирушив на допомогу. Практично 18 кілометрів бездоріжжя він розчистив за рекордний час. Медики прибули вчасно, тож, життя дитини було врятовано. А старший солдат військової служби за контрактом Микола Львівський на своїй «ІМРці» супроводив медиків і маленького пацієнта до районної лікарі, розчищаючи їм дорогу від підступних снігових заметів, пишуть Вікна.
Вархол Роман (1957) – поет. Народився в 1957 році в с. Нагірянка Чортківського району.
Закінчив філологічний факультет Львівського університету. Вірші видруковано в альманасі "Вітрила” (1974-1975)., збірнику "Пісня і праця”(1978), піврічнику "Поезія”, журналах "Жовтень”, "Тернопіль”, "Україна”. У 1989 році вийшла у світ поетична збірка "Мозаїка”.
Роман ВАРХОЛ
КАЛИНОВЕ ПОДІЛЛЯ
***
…І ловлю себе на думці,
що хотів би повернутись
на калинове Поділля,
біля хати привітати
жваву зграйку горобців,
в рідні стіни завітати
хоч на кілька днів.
Нові книги наших земляків
Наш земляк, відомий український поет Роман Вархол, який нині мешкає у приміському селі Зимна Вода поблизу Львова, видав у львівському ТзОВ «Ліга-Прес» збірку вибраних поезій із філософською назвою «Співочий птах на мисленному древі».
У збірку ввійшли вибрані поезії про боротьбу русичів з кочівниками. Це кращі твори поета, які він написав протягом останніх шести-семи років, і старанно відібрані ним з одинадцяти поетичних збірок, що вийшли раніше. Зокрема, зі збірок «Бджолина келія в пущі», «Троянова тропа», «Чари волхва», «Бармиця барв», «Неприручений глагол», «Велесова свиріль», «Угорські гори», а також з ненадрукованої книги «Руське море».
До слова зазначу, що поет Роман Вархол винайшов власну поетичну манеру відгранення художнього слова, в якій панує історична справедливість, літературна довершеність і джерельна мудрість.
Нагадаю поцінювачам талантів наших земляків («ВЖ» неодноразово розповідало про Романа Вархолу і друкувало його поетичні твори), що поет і педагог пан Роман народився 24 грудня 1956 року в селі Нагірянка Чортківського району. Закінчив філологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Член Національної спілки письменників України. З-під його пера вийшло у світ тридцять збірок поезій. Окремі вірші Романа перекладені англійською, білоруською, польською та румунською мовами. Він лауреат міжнародної літературної премії «Світлослов». Нагороджений грамотою НСПУ.
Василь ДЕРІЙ,
лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Іванни Блажкевич.
м. Тернопіль.
«Вільне життя плюс», №74 (15186) від 24.09.2010 р.